SEO Sıralama Düşüşü Nedenleri ve Acil Yapılması Gerekenler

SEO Sıralama Düşüşü Nedenleri ve Acil Yapılması Gerekenler

Web Sayfası veya Web Sitesi olan kişileri yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız bugün. İnternet sitesi olan kişiler sürekli olarak tıklanma oranlarını takip etmektedirler. Bu oldukça doğal bir davranıştır. Kimi zaman bu davranış takıntı haline gelse de dizginlemek çok da kolay değildir. Ancak bu durumdan daha kötüsü site trafiğinde yaşanan ani düşüşün nedenleri bulmaya çalışmak ve bu süreçte paniğe kapılmak daha zor bir durumdur.

Google ADS 2019 Güncellemesi ile SEO Yeniden Yükselişte

Google Ads Güncellemesi SEO’yu Nasıl Etkileyecek

Google ADS 2019 Güncellemesi ile SEO Yeniden Yükselişte

Geçtiğimiz günlerde Google, Ads'de büyük bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik SEO‘ yu nasıl etkileyeceği ise merak konusu. Daha önce sağda ve solda yer alan metin reklamlar şimdi sadece sol tarafta yer alacaklar. Google bu değişiklikle üst reklam alanını 4’e yükseltirken sağ tarafı da Google Alışveriş Reklamları için ayırmış oldu.

SEO Nedir?

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye çalışan etkinliğe verilen addır.

Arama sonuçlarında Google, alakalı ve yetkili gördüğü sayfalara bağlantılar gösterir. 2010-2014 yılları arasında çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısı ve kalitesini analiz ederek ödüllendirme yapılıyordu. Günümüzde ise artık 200’ün üzerinde kriter dikkate alınarak sıralamalar belirleniyor. Basit olarak, web sayfanızın kaliteli olarak yapılandığı, içeriklerin kullanıcılar için oluşturulduğu ve nitelikli web sayfalarından bağlantılara sahip olunduğu sürece Google’da sıralama elde etme potansiyeline sahip olacaksınız.

SEO Nedir? - Google İlk Sayfa Nasıl Yer Alırız?

Sitenizin Google’da Görünmesini Sağlayın

Daha iyi SEO için HTML ve Meta Etiketleri

SEO'nun sürekli değişen dünyasında HTML meta etiketleri ve diğer meta etiketler oldukça önemli bir yere sahiptir. Bunların kullanımı konusunda her zaman en güncel bilgiye sahip olmalı ve stratejilerinizi buna göre geliştirmelisiniz.

SEO dünyasında yer alıyorsanız yapılandırılmış verileri en iyi şekilde kullanmaya çalışarak kullanıcılara en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmaya çalışmalısınız. Sitenizin sahip olduğu değerlerin çok düşük olmasını istemiyorsanız bu konuya ilgi göstermelisiniz.

HTML Meta Etiketleri ve Meta Etiketler Farkı Nedir?

HTML Meta Etiketleri ve Meta Etiketler Farkı Nedir?

İlk olarak HTML meta etiketler ve meta etiketler arasındaki karışıklığı ortadan kaldırmak gerekmektedir. Bu iki etiket türünün arasındaki farklılık büyük oranda isteğe bağlı şekildedir. Bir HTML meta etiketi için geçerli olan anlam gayet nettir. Bir HTML meta etiketi içerisinde meta veri anlamına gelen kelime taşır ama normal meta etiket için bu gerekli değildir.

Web Tasarım Trendleri

Yine nasıl geçtiğini pek anlamadığımız bir başka yılı daha geride bıraktık. Her yıl olduğu gibi, bu sene de ritüeli bozmayıp 2018 yılının tasarım trendlerine göz atalım! Bu yılın trendleri aslında biraz da geçen yılı, yeni seneye taşıyacak gibi gözüküyor. Bakalım bu yılın ön görülerin de neler var?

Kıl Çadır | Kıl Çadır İmalat Toptan Montaj ve Tamiratı

KIL ÇADIR

KIL ÇADIR

Filiz Dokumacılık

Günümüzde özellikle turizm bölgelerinde tercih edilen bir sistem olan kıl çadırlarında istenilen ölçülerde üretim yapmak ve istenilen amaca göre hizmet vermek mümkündür.

Kıl Çadırı Nedir?

İl il gezilerek hayvan kıllarının toplanması ve bu kılların kullanılması sonucu üretilen kıl çadırı, ülkenin dört bir yanından toplanılan bu kılların ip haline getirilmesi ve daha sonra dokunması sonucunda meydana getirilen kumaşların bir araya gelmesi ile yapılmaktadır.

icloud “Şifre Değiştirmenin Zamanı Geldi”

Ünlülerin icloud özel resimlerinin yayılması tartışmaları sonrası icloud hesap bilgilerini değiştirmelisiniz.

Ünlülerin iCloud sisteminde bulunan özel resimlerinin yayılmasıyla ilgili tartışmalar sona ermeden şimdi de 5 milyon Gmail hesap bilgisinin açık hale geldiği ortaya çıktı. Kıdemli Güvenlik Uzmanı Stephen Cobb, tüm kullanıcılara seslenerek, “Ben değiştirdim, siz de hesap bilgilerinizi hemen değiştirin“ açıklamasını yaptı.

Freelancer Tasarımcılar için Web Tasarım Sözleşmesi

Freelancer tasarımcılar, özellikle web tasarım işi yapanlar için her zaman en önemli gerekliliklerden biri de iyi hazırlanmış bir sözleşmedir şüphesiz. Sizlerden gelen yoğun istekler üzerine, Sizler için güncel ve yepyeni bir sözleşme örneği hazırladık.

Bu sözleşmede yer alan kimi maddeleri ve içeriği kendinize, üzerinde çalıştığınız projeye ve müşterinizin isteklerine göre değiştirip, modifiye ederek kullanmanız mümkün.

Hemen İndirin!

Nasıl Web Tasarımcısı Olunur?

Nasıl Web Tasarımcısı Olunur?

Nasıl web tasarımcısı olunabileceğini, mesleğe nereden ve nasıl başlamak gerektiğini, sektörün neresinden nasıl girilmesinin doğru olacağını soran herkes için, ufak bilgiler vermenin faydası olacağını düşündüm.

Web Tasarımcı olmak için hangi yollar takip edilmeli birlikte inceleyelim.

Öncelikle kimlerden web tasarımcısı olur sorusunun ardındaki basit yanıt ile başlamak gerek: Herkes!

İçeriğin Kopyalanması Durumunda Ne Yapılabilir?

İçeriğin Kopyalanması Durumunda Ne Yapılabilir?

Amerikalıların bir lafı vardır; Content Is King! 

Evet içerik gerçekten de kraldır. Çünkü özgün içerikler arama motorlarının indekslerininin temelini oluşturur. Web’in kalan bölümü ise bu yazıların kopyalanması veya kısmi olarak değiştirilmesiyle şekilllenir.

Kopyalama durumu daha çok özgün içeriklerin otoriter olanlarında görülürken, otoriter olmayan içeriklerde ise bu durum pek sık görülmez.

Joomla Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Joomla ülkemizde ve dünyada wordpress gibi kullanılan içerik yönetim sistemlerinden birisidir. Son zamanlarda ülkemizde en çok kullanılan web sistemlerinden biridir. Ülkemizde blog konusunda wordpress nerelere geldiyse, portal konusunda da Joomla’nın aynı derecede ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Bu sebeple Joomla SEO bölüm hakkında bir makale yazıyoruz.

JoomlaSEO açısından optimize edilebilmesine imkan veren birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca sonrada ekleyebileceğiniz eklentilerle Joomla’nın SEO kabiliyetini daha da artırabilirsiniz. Biz ilk olarak Joomla standart SEO ayarlarıyla başlayacağız.

Alexa Nedir, Site Kaydı Nasıl Yapılır ?

Alexa Nedir, Site Kaydı Nasıl Yapılır ?

Alexa, Nisan 1996 yılında kurulmuş, web siteleri trafikleri hakkında bilgi veren ve aynı zamanda Dünya ve Local (Türkiye) bazlı site sıralamalarını veren bir şirkettir. Tarayıcınıza Tool Bar indirerek sitenizin veya diğer sitelerin Türkiye ve Dünya’da alexa algoritmasına göre kaçıncı sırada olduklarını görme şansınız bulunmaktadır.

Alexa’ya Nasıl Kayıt Olunur ?

Sitenizi Alexa’ya kayıt ettrimek isterseniz eğer bir mail adresinizin ya da Facebook sayfanızın olması yeterlidir. Dilerseniz şimdi alexaya site kaydı yapmayı tekere teker görseller ve açıklamaları ile birlikte öğrenelim.

SEO Nedir?

Seo Neden Gereklidir?

Seo Neden Gereklidir?

Neden Seo ; Zor bir iş olmasına rağmen , arama motoru optimizasyonunu bu kadar önemli ve avantajlı kılan nedir ? Bu aşamada öncelikle bu soruya yanıt vermek gerekir.

İnternet Sitesi Yapan Firmalar

İnternet sitesi yapan firmalar, günümüz ve geleceğin dünyasında en etkili tanıtım ve ticaret aracı olan internet sitesi kurmanız için size özgün, denenmemiş ve amacınıza uygun tasarım ve içerikler dizayn eder.

Eğer bir firmaysanız ve köklü olmak adına tanıtımı güçlü yapmak, hızlı ve kolay bulunur olmak istiyorsanız yapmanız gereken internet sitesi yapan firmalara yönelmektir.

İnternet sitesi yapan firmalar, insanların size ulaşmaları için çağın vazgeçilemez iletişim ağı olan internette başvurdukları siteleri oluştururlar. İnternet sitesi yapanlardan biri olarak Bursa Web Tasarım size her türlü içerik ve yardımı yapmaya hazırdır.

İnternet sitesi yapan firmalar yaptığınız iş koluna uygun olması gereken kaliteli görüntüde ve hoş dizayn edilmiş siteler sunmak için çaba sarf eder. İnternet sitesi yapanlar prensiplerine bağlı çalışmalıdır.

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

Sosyal Medya:

    

İletişim Bilgilerimiz

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) webtasarliyoruz.com
  +0532.164.1379
  +0224.238.2130
 Hocalizade Mh. Konakardı Sok. No:3 Petek İşhanı Kat:2 No:20 OSMANGAZİ / BURSA
Whatsapp
Hemen Ara